KeresésKeresés
Keresés
Hu | En
Hu

En

HuGBC képzés: A 'közel nulla' (7/2006. TNM) elvárásai

HuGBC képzés: A "közel nulla" (7/2006. TNM) elvárásai - épületszerkezetek, kivitelezés, üzemeltetés, automatika

Még nem késő, hogy felkészüljön a "közel nulla" kihívásaira!

2021. január 1. után minden, használatba vételre kerülő új épületnek meg kell felelnie a közel nulla energiaigény követelményeknek. Hatóságok használatára szánt vagy tulajdonukban álló épület esetén ez a dátum 2019. január 1. Ha fel akar készülni, akkor vegyen részt a HuGBC képzésein!

Magyar Környezettudatos Építés Egyesülete (HuGBC) évek óta tartja, és idén is folytatja a Környezettudatos Építés A-tól Z-ig továbbképzési sorozatát. 2018. március vége-május között integrált képzés-sorozatot indított "Közel nulla energiaigényű (KNE) épületek a beruházástól a kivitelezésig" címmel. A szervezet szakemberei arra vállalkoztak, hogy az építőipari szakmát a képzés-sorozat végére felkészítsék a változásokra és a kihívásokra. Az előadók lefedik azokat a területeket, amelyek a KNE épületetek sikeres és minőségi fejlesztését, tervezését, kivitelezését, üzemeltetését elősegítik.
 
A felkészülés azért fontos, mert nagy az időnyomás. Új épületek esetén 2018. január 1-től már a költségoptimalizált, 2021. január 1-től pedig a közel nulla energetikai szint követelményeit kell teljesíteni. Az építőipari szakterületeken azonban nagy a bizonytalanság, eltérőek a tudásszintek, sok-sok kérdés megválaszolatlan.
 
A HuGBC ezért úgy vélte, a KNE épületekkel kapcsolatban sürgősen átfogó oktatásra, felkészítésre van szükség. Egyes szakmákban már történtek képzések, viszont integráltan, a beruházástól a kivitelezésig még nem volt átfogó ismeretanyag-átadás. A képzés-sorozat lehetőséget ad arra, hogy azonos tudásszintre tegyenek szert a beruházók, a fejlesztők, a tervezők, a szakági mérnökök, a kivitelezők és az üzemeltetők egyaránt.
 
MÉK továbbképzési kreditpont 1,5 pont/képzés (bírálati sorszám: 2018/63)
 
Nézze meg a soron következő képzések tartalmát a linkekre kattintva!
 
 
A képzés Földművelésügyi Minisztérium Zöld Forrás programja, a Siemens Building Technologies és az Anteus (épületautomatikai modul) támogatásával valósul meg.
 
Várjuk Önt és munkatársait!  
 

Létrehozás időpontja: 2018-03-02 15:12:13
Utolsó módosítás időpontja: 2018-05-10 19:35:29
Cimkék: továbbképzés, kne; Beküldő: Tatai Mária
Megtekintések száma: 12949
Rövid link: https://mek.hu/index.php?id=44585