Tisztelt Kollégák!
„Az építési beruházások költségtervezési rendszere (ÉKTR)” c. építésügyi műszaki irányelv tervezetet a szakmagyakorlók az ÉMI honlapján az alábbi felületen véleményezhetik, 2024. július 7-ig
Mindenki számára közismert tény, hogy a tetőfólia védelmet nyújt a beszivárgó csapadék ellen, megőrzi a tetőszerkezet épségét, így nem az a kérdés, hogy szükséges-e az alkalmazása, hanem az, hogy milyen típust válasszunk. A Terrán a MediFol tetőfóliák széles választékával garantálja, hogy a tetőszerkezet hosszú évtizedekig kiválóan funkcionáljon.
Bizonyos termékek nagyon sok fejlesztési potenciállal rendelkeznek. Ezek közé tartozik az üveggyapot, amely az elmúlt években az URSA technológiai fejlesztéseknek köszönhetően, a szálszerkezet módosítása révén olyan műszaki tartalmakat tudott elérni többek között nyomószilárdság és dinamikai merevség tekintetében, amelyet eddig csak más anyagból készülő ásványgyapot termékek tudtak. Eközben megőrizte kiemelkedő hőszigetelő képességét, alakvisszanyerő erejét, így a beépítés közben is jelentősen alacsony tud maradni a termék sérülésének, összenyomódásának veszélye. Mindezt az eddig megszokott terméksúlyokhoz képest 30–40%-kal kisebb értékkel. Ennyivel könnyebb a beépítés, a szállítás, ami így kevésbé terheli az építéshelyszíni élőmunkát és az anyagmozgatást.
Az 1,2 milliárd forintos fejlesztéssel világszinten is kiemelkedően automatizálta gyártósorát a Wienerberger
Folytatja magyarországi gyárainak fejlesztését a Wienerberger, melynek keretében idén tavasszal befejeződött a csornai kerámia tetőcserép gyár modernizálása. Az elemek rakodását – világviszonylatban is kiemelkedő módon – már teljes egészében robotok végzik, így jelentősen gyorsult a termelés. A kifogástalan minőség érdekében a kétlépcsős minőségellenőrzést 3D-s kamerák, ultra érzékeny mikrofonok és a lézeres „Ré szeme” végzi. A gyár a több mint 1,2 milliárd forint értékű beruházás eredményeképp teljesen megfelel az Ipar 4.0 követelményeinek, továbbá megújult a 20 éve folyamatosan működő égetőkemence is.
Az Architectum kiadvány rendszeresen bemutatja az építészeti világ legfrissebb nemzetközi trendjeit, legizgalmasabb projektjeit és legkiemelkedőbb alkotásait.
AZ ART DECÓTÓL A MODERNIZMUSIG – EGY MŰVÉSZHÁZASPÁR OTTHONAI
KAESZ GYULA ÉS LUKÁTS KATÓ HÉTKÖZNAPJAI ELEVENEDNEK MEG A WALTER RÓZSI-VILLÁBAN
Kaesz otthonok 1925–1960 címmel 2024. május 15-től látogatható a Magyar Művészeti Akadémia (MMA) intézménye, a Magyar Építészeti Múzeum és Műemlékvédelmi Dokumentációs Központ (MÉM MDK) és az Iparművészeti Múzeum közös, új állandó kiállítása a Bajza utcai Walter Rózsi-villában.
Tisztelettel meghívjuk a 2024-ben meghirdetett Építészeti OSSKÁR-díj ünnepélyes díjátadójára, amely 2024. május 27-én hétfőn 16 órakor lesz a Pesti Vigadó II. em. Déli termében (1051. Budapest, Vigadó tér 2.)
A kezdetek
A Mapei vízszigetelési vonala 43 éves múlttal rendelkezik. 1980-ban mutatták be az IDROSILEX-t, mint egy adalékanyagot, amely vízhatlan habarcsokat hoz létre az alépítmények védelmére és vízszigetelésére. Az 1980-as és 1990-es évek során fontos tanulmányok és kutatások vezettek egy két komponensű, rugalmas cementhabarcs kifejlesztéséhez a beton szerkezetek védelmére és vízszigetelésére: 1992-ben jelent meg a MAPELASTIC, egy termék, amelyet minden piacon elismertek kiváló védelmi és vízszigetelési tulajdonságai miatt, és hamarosan referencia termékké vált a balkonok és teraszok kezelésére.
A Magyar Építész Kamara Táj- és Kertépítészeti Tagozata, a Magyar Tájépítészek Szövetsége és SEMMELROCK 12 évvel ezelőtt közösen alapította meg az Év Tájépítésze elismerést. A díjátadó Gála a tájépítész szakma egyik legnagyobb ünnepe, melyre múlt hét pénteken került sor. Idén a B32 Galéria és Kultúrtér adott otthont az eseménynek, amelynek felvezetőjeként a Táj7 elnevezésű tájépítészeti villámelőadás-sorozatban mutatták be a tájépítész szakma kiemelkedő alkotásait 7-7 percben.
Rendhagyó továbbképzés esettanulmányokkal
Esettanulmányokon alapuló személyes részvételes szakmai továbbképzésre várják a szervezők a tervezőket és a kivitelezésben dolgozó szakembereket június 6-án, a Lurdy Házba, ahol a kiválasztott négy érdekes épületrekonstrukció fókuszú témát az előadók több szakmai oldalról is kibontják. Emellett előadás szól majd a témához kapcsolódóan a fenntarthatóságról és a BIM tervezésről is.
Az Év Balatoni Háza 2023 díjat az egyik jutalmazott épületben, a Mathias Corvinus Collegium (MCC) révfülöpi közösségi épületében adták át a tervezőknek.
A Balatoni Szövetség és a Nők a Balatonért Egyesület immár hatodik éve meghirdetett közös rendezvényén adták át a meghirdetett pályázatra érkezett 18 pályázat közül a legjobbak díjait.
A Magyar Építész Kamara Táj- és Kertépítészeti Tagozata, a Magyar Tájépítészek Szövetsége és SEMMELROCK 12 évvel ezelőtt közösen alapította meg az Év Tájépítésze elismerést. A díjátadó Gála a tájépítész szakma egyik legnagyobb ünnepe, melyre múlt hét pénteken került sor. Idén a B32 Galéria és Kultúrtér adott otthont az eseménynek, amelynek felvezetőjeként a Táj7 elnevezésű tájépítészeti villámelőadás-sorozatban mutatták be a tájépítész szakma kiemelkedő alkotásait 7-7 percben.